CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “şerefsiz” ifadesini kullanarak kendisini hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya karşı 5 kuruşluk hakaret davası açtı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Avukatı Celal Çelik, açtıkları davaya dair sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince; ‘Şerefsiz’ hakaret sözünü yönelten Süleyman Soylu hakkında (ederi dikkate alınarak) 5 Kuruşluk manevi tazminat davası açtık! Bu müptezelden, alışkanlık haline getirdiği ahlaksızlığın hesabını soracağız” ifadelerini kullandı.

'GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR'

Süleyman Soylu davaya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Soylu açıklamada, "Kılıçdaroğlu Zavallı bir adam. Belediye başkanlarının korkusundan, Akşener'in çalımlarından sıyrılmak gündem değiştirmek için avaneleriyle iftira/hakaret ediyor ettiriyor. Peki yeni tetikçisi FETÖ’cü avukata nasıl teslim oldu? Cevap: Kaset kumpası sonrası “Elektronik Kelepçe” ifadeleri kullandı.   

İyi Parti'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına muhalefet sürüyor İyi Parti'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına muhalefet sürüyor

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe görüşmelerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “Kara parayı aklayan da uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir. İspat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Bu kadar basit. İspat etmeyen de şerefsizdir” demişti. Tepkiyle karşılanan bu sözler üzerine CHP Soylu’ya karşı 200 bin liralık dava açmıştı.

Sosyal medya hesabından dün yeni paylaşım yapan Soylu, “Kılıçdaroğlu; Polise, Jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete "Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor" iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme çabasında. İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir” ifadelerini kullandı.