Türkiye İşçi Partisi (TİP), İstiklal'deki patlamaya ilişkin, "Hiçbir güç Türkiye’yi bombalarıyla dizayn edemez. Bu halk şiddet siyasetine teslim olmaz, olmayız, olmayacağız” açıklamasını yaptı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından İstanbul Taksim İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin yaşamını yitirdiği patlamaya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Parti Meclisi açıklamasında, “Hiçbir güç Türkiye’yi bombalarıyla dizayn edemez. Hiçbir güç halkın insanca yaşam arzusunu elinden alamaz. Bu halk şiddet siyasetine teslim olmaz, olmayız, olmayacağız” denildi.

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada, 6 yaşamını yitirdi, 81 kişi yaralandı. ANKA'nın aktardığına göre TİP Parti Meclisi’nce yapılan yazılı açıklamada saldırı kınandı.

Açıklama şöyle:

HİÇBİR GÜÇ TÜRKİYE’Yİ BOMBALARIYLA DİZAYN EDEMEZ: “İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren yurttaşlarımızı anıyor, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Bu saldırının faillerini ve sorumluları lanetliyoruz.

Hiçbir güç Türkiye’yi bombalarıyla dizayn edemez. Hiçbir güç halkın insanca yaşam arzusunu elinden alamaz. Bu halk şiddet siyasetine teslim olmaz, olmayız, olmayacağız. Yurttaşlarımızın canlarını, ülkenin sınır güvenliğini koruyamayan, aksine yıllar boyunca çatışma ortamını ve iç-dış gerilimleri bir siyasi malzeme olarak kullanan iktidarın tüm yetkilileri derhal istifa etmelidir.

'RAKAM' DİYECEK KADAR İNSANLIKTAN ÇIKIP...: Saldırının hemen ardından haber alma hakkını engellemeyi dert edinip yayın yasağı getirenler; yurttaşlarımızın yaşamını yitirdiği bir patlama sonrasında sosyal medya paylaşımlarının peşine düşenler; hayatını kaybeden veya yaralanan yurttaşlarımıza 'rakam' diyecek kadar insanlıktan çıkıp kendi iktidarlarından başka hiçbir şeyi umursamayan tuzu kuru Saraylılar, ülkemizdeki barış ve güven ortamını tehdit etmektedir.

SİVİL HALKIN ÖLÜMÜNDEN SİYASİ ÇIKAR UMANLAR: Türkiye İşçi Partisi olarak, ülkemizin aydınlık geleceğini insanca yaşamı savunarak kurabileceğimizi biliyoruz. Sivil halkın ölümünden siyasi çıkar umanlara öfkeliyiz. Öfkemize yenik düşmemek; eşitliği, özgürlüğü, kardeşçe yaşayacağımız bir ülkeyi kurmak için bugün daha fazla mücadele etmek gerektiğinin farkındayız. Türkiye, bölgesel savaş ve gerilimlerle, her türlü mafya-çete-terör örgütünün operasyon sahası olmakla anılmamalıdır. Ülkemiz, geleceğimiz ve çocuklarımız için insanca yaşamı savunacağız ve kuracağız. Halkımızın başı sağ olsun.” (HABER MERKEZİ)

EtiketlerTİPİstiklalbombalı saldırı

İlginizi Çekebilir

Aslı D. Koin Üzerinden Servet Elde Etti!

Aslı D. Koin Üzerinden Servet Elde Etti!BTCtrader

Doktorlar şokta! Kan damarları anında temizlenir!

Doktorlar şokta! Kan damarları anında temizlenir!Eternal Heart

optout

Bakan Soylu: Patlamadaki bomba sosyal medya üzerinden yaptırıldı Bakan Soylu: Patlamadaki bomba sosyal medya üzerinden yaptırıldı

ÇiçekSepeticiceksepeti.com

Fakıbaba: Soyismi Yıldız olan birinden tehdit aldım

Fakıbaba: Soyismi Yıldız olan birinden tehdit aldım

Bitcoin'e 250 € yatırım yapın ve 12 saatten kısa sürede 1749 € kazanın

Bitcoin'e 250 € yatırım yapın ve 12 saatten kısa sürede 1749 € kazanınBitcoin B2GO

Davutoğlu: 20 yıl önceki Erdoğan'ı Che Guavera'ya benzetebilirdiniz

Davutoğlu: 20 yıl önceki Erdoğan'ı Che Guavera'ya benzetebilirdiniz

GÜNÜN YAZARLARI

Mete Kaan KaynarMete Kaan KaynarGö-rü-şe-cek-si-niz!Fehim TaştekinFehim TaştekinHerson Putin’in kıyameti mi? Yoksa barışa bir yol mu?Rıza OylumRıza OylumKurumsallaşamayan film festivalleriMedya Ombudsmanı Faruk BildiriciMedya Ombudsmanı Faruk BildiriciGazeteci suçlu suçsuz bakmazMete Kaan KaynarMete Kaan KaynarGö-rü-şe-cek-si-niz!Fehim TaştekinFehim TaştekinHerson Putin’in kıyameti mi? Yoksa barışa bir yol mu?Rıza OylumRıza OylumKurumsallaşamayan film festivalleriMedya Ombudsmanı Faruk BildiriciMedya Ombudsmanı Faruk BildiriciGazeteci suçlu suçsuz bakmazMete Kaan KaynarMete Kaan KaynarGö-rü-şe-cek-si-niz!Fehim TaştekinFehim TaştekinHerson Putin’in kıyameti mi? Yoksa barışa bir yol mu?Rıza OylumRıza OylumKurumsallaşamayan film festivalleriMedya Ombudsmanı Faruk BildiriciMedya Ombudsmanı Faruk BildiriciGazeteci suçlu suçsuz bakmaz

ÇOK OKUNANLAR

Yanık: Saldırıda arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin'i kaybettik

'Dünya Türkiye'deki patlamayı konuşuyor, Türkiye konuşamıyor'

İstiklal Caddesi'nde patlama

İstiklal Caddesi'ndeki patlamaya ilişkin yayın yasağı

Yanık: Saldırıda arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin'i kaybettik

'Dünya Türkiye'deki patlamayı konuşuyor, Türkiye konuşamıyor'

1234

Gazete Duvar mobil uygulamasını indirin, haber cebinize gelsin

Gazete Duvar

© Tüm hakları saklıdırGazete Duvar’da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı AND Gazetecilik ve Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemez.

Çerez PolitikasıGizlilik İlkeleriİletişimKullanım ŞartlarıKünyeYayın İlkeleriRss Listesi

BilimDünyaDünya forumEkonomiGündemHayatİnsan haklarıKadın

Konuk yazarKültür-sanatPolitikaReklamSağlıkSinemaSporTeknolojiYerel haber

Duvar EnglishGaleriVideoKitapDergiPodcastYazarlar